Laipni lūgti!

Viktorijas – lieliska vieta, kur kur gūt naktsmājas ceļiniekam, gan vienkārši atūsties ārpus pilsētas drūzmas dārza burvībā, netālu no Lielā Baltezera. Vieta, kas ir nepārtrauktā kustībā, ko nodrošina gan gadalaiku maiņa, gan saimnieku entuziasms vides pilnveidošanā.

Dārza kopējā koncepcija nav veidot dārza vidi sekojot jaunākajām ainavu arhitektūras tendencēm un citu vides veidošanas ideju kopēšana, bet gan dārza vides veidošana saskaņā ar dabu, cenšoties apvienot cilvēkam tīkamu vidi ar dabas principiem..

Raugoties no ainavu arhitektūras viedokļa nav iespējams definēt precīzu ainavas stilu, tomēr salīdzinoši tuvākā varētu būt Angļu stila ainava. Par cik ainava nosacīti ir veidota dabiski, ņemot vērā esošo reljefu un floru, tad iespējams katrs kopējā ainavā saskatīs kādu citu stilu elementus. Bet vai tad stils ir galvenais? Man šķiet, ka galvenais ir labsajūta, vieta, kur pabūt kopā ar dabu, atpūsties no ikdienas drūzmas, baudīt putnu čalas un klusumu, vai vienkārši atpūšoties baudīt tikko grillētu maltīti…

Neraugoties uz to, ka dārza platība ir 0.5 ha, kā arī pamatā trūcīga smilšaugsne (izņemot vienu nelielu dārza stūri, kas saskaras ar pārpurvojušos teritoriju) un daļu teritorijas ieskauj priežu mežs, tomēr tajā vietu raduši vairāki simti dažādu augu, kas pārstāv gan pašmāju floru, gan eksotiskās zemes. Ņemot vērā ka eksotisko zemju pārstāvji bieži nav piemēroti mūsu klimatam, tad daļa no tiem tiek audzēti kā podu kultūras vai vienkārši kā viengadīgi augi.

Kāpēc tapa šī lapa…
Savā ziņā atbilde rodama tai pat augu daudzveidībā. Vairākus gadus pie mums Garden House Viktorijas viesojas ciemiņi no dažādām valstīm un daudzi no viņiem vēlējās uzzināt par dārzā esošajiem augiem. Kā arī daļa viesu paši netraucēti ir vēlējušies staigāt pa dārzu un aplūkojot augus utt. Tāpēc tika pieņemts lēmums daļu augu marķēt, bet kā jau tas parasti notiek, kad sāc domāt ko un kā labāk taisīt. Protams gribas jau arī pēc iespējas vairāk informācijas iekļaut auga aprakstā, toties marķiera laukums tam nav pietiekams. Gala rezultātā talkā nāk tehnoloģijas, līdz ar ko tapa šī mājas lapa, kas dod iespēju jebkuram dārza apmeklētājam pašam uzzināt īsāku vai plašāku informāciju par marķētajiem augiem.

Lai atvieglotu augu meklēšanu šinī lapā, atrodoties dārzā var skenēt marķierī esošo QR kodu, izmantojot savu viedierīci, kas dod iespēju apskatīt konkrētā auga profilu šinī mājas lapā, kā arī pēc došanās mājās augu sarakstu iespējams redzēt no jebkuras vietas pasaulē, kas būs jo īpaši aktuāli tiem, kas pēc dārza apmeklējuma vēlēsies arī savā dārzā redzēt kādu no šeit redzētajiem augiem un nevarēs paturēt prātā vai būs nozaudējuši zīmīti ar pierakstīto nosaukumu.

Jāteic, ka patreiz viss šis projekts ir tikai sākuma stadijā un vēl pietiekami daudz jāpaveic, gan lai nomarķētu augus, gan sarakstītu augu aprakstus. Tomēr, tāpat kā dārzs nepārtraukti mainās un pilnveidojas, tāpat arī šī lapa pilnveidosies gan informācijā, gan papildināsies ar jauniem augiem.

Uz tikšanos Garden House ‘Viktorijas’!

www.viktorijas.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *